O nás

stránka je ve výstavbě

Ministrantský tábor probíhá ve spolupráci s Diecézním centrem mládeže a pod záštitou našeho brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho. Hlavními organizátory jsou bohoslovci brněnské diecéze. Součástí přípravného týmu je i spirituál Biskupského gymnázia v Brně, otec Jiří Janalík, také nás navštíví několik kněží z brněnské diecéze a dalších hostů.

Možná se hodí vysvětlit, kdo je vlastně bohoslovec. Je jím mladý muž, který odpověděl na Boží volání a rozhodl se odevzdat život do služby Nejvyššího Krále jako kněz v Jeho církvi. K této službě se připravujeme několik let v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci. Kromě studia na teologické fakultě a společného života v semináři také pořádáme různé akce, například Ministrantský den v Olomouci, Diecézní ministrantskou pouť na Vranov, Kurz vedoucích ministrantů a v letošním roce poprvé i Diecézní ministrantský tábor.

Každý z nás pochází z jiné farnosti brněnské diecéze, máme od Boha různé dary a máme různé životní zkušenosti, a proto věříme, že se na táboře budeme vzájemně doplňovat a obohacovat.

Nabízíme krátké představení každého z nás:

Jan Patty Pavlíček


Jiří Dyčka

Pocházím z farnosti Blansko, kde jsem začal v šesti letech ministrovat, a tato záliba mi vydržela dodnes. V naší živé farnosti je kolem sedmdesáti ministrantů a právě tohle společenství mě v životě hodně ovlivnilo. Postupně jsem začal objevovat tajemství této služby, nejen to, co se jak dělá, ale hlavně proč se to tak dělá. Zjistil jsem, že liturgie je něco nedostižně velkého, a přesto můžu být zrovna já u toho. Po střední škole jsem strávil rok svého života ve službě na diecézním centru života mládeže v Osové Bítýšce, kde jsem mimo jiné sloužil jako kostelník. Teď jsem už pátý rok v olomouckém kněžském semináři, kde se připravujeme na naši službu druhým. Ve volných chvílích rád sportuji a také pravidelně přispívám do ministrantského časopisu Tarsicius. Kromě toho jsem jezdil tři roky na Kurz vedoucích ministrantů jako vedoucí.
Dycka2Dycka1

 

 


Milan Werl

Jsem bohoslovcem 4. ročníku, což znamená, že se pátým rokem připravuji na kněžství. Před vstupem do kněžského semináře jsem v Brně studoval matematiku. Během tohoto studia jsem se nechal Bohem pozvat k tomu, abych se stal křesťanem. Pokřtěný jsem byl před 12 roky ve svých necelých 23 letech. Asi rok po křtu jsem byl ve farnosti pozván ke službě ministranta, ministrovat jsem začal během velikonočních svátků, které jsou pro ministranty poměrně náročné. Chuť ministrovat mě ovšem neopustila ani během dalších let. Mezi mé koníčky kromě křesťanství a matematiky patří sport, hlavně cyklistika a fotbal. Dříve jsem také často hrával squash, který mě velmi bavil. Zatím jsem byl spolupořadatelem několika víkendů pro ministranty, avšak na letním ministrantském táboře jsem ještě nebyl. Těším se na vás a na to, jaké nové zkušenosti díky vám získám.

Werl2Werl1

Comments are closed.