O nás

Stránka je ve výstavbě

Představujeme tým, který připravuje kurz vedoucích ministrantů:

RD. Václav Knotek

Otec Václav Knotek je farářem v Lipůvce a Černé hoře. Je pověřený pastorací ministrantů brněnské diecéze.


Jiří Dyčka

Pocházím z farnosti Blansko, kde jsem začal v šesti letech ministrovat, a tato záliba mi vydržela dodnes. V naší živé farnosti je kolem sedmdesáti ministrantů a právě tohle společenství mě v životě hodně ovlivnilo. Postupně jsem začal objevovat tajemství této služby, nejen to, co se jak dělá, ale hlavně proč se to tak dělá. Zjistil jsem, že liturgie je něco nedostižně velkého, a přesto můžu být zrovna já u toho. Po střední škole jsem strávil rok svého života ve službě na diecézním centru života mládeže v Osové Bítýšce, kde jsem mimo jiné sloužil jako kostelník. Teď jsem už třetí rok v olomouckém kněžském semináři, kde se připravujeme na naši službu druhým. Ve volných chvílích rád sportuji a také pravidelně přispívám do ministrantského časopisu Tarsicius.
Na kurz vedoucích ministrantů se moc těším. Pevně věřím, že program bude dostatečně poučný, pestrý i praktický. Myslím, že pokud se snažíme někoho vést, je důležité, abychom byli sami vedeni. A tak se těším, že se navzájem obohatíme a necháme se společně vést Bohem.
Dycka2Dycka1

 


Jan Kříž

Jsem z farnosti Blížkovice, což je velký městys u Znojma. Ministrovat jsem začal společně se starším bráchou v první třídě a už mi to zůstalo. Do semináře jsem šel hned po maturitě a druhý rok tady poznávám sebe, Pána a druhé lidi. Ve volných chvílích hlavně čtu, dívám se na poučná videa na youtube nebo se všelijak flákám. Taky už se na vás těším a budu se snažit vás příliš nepohoršit.
Kriz2Kriz1

 


Milan Werl

Většinu života jsem prožil v Brně jako nekřesťan. Po maturitě, během studia matematiky na vysoké škole, jsem se postupně začal sbližovat s katolickou vírou a v roce 2007 jsem byl pokřtěný i biřmovaný. O rok později jsem začal ministrovat v mé domácí farnosti Brno-Obřany a rád ministruji dodnes. Po křtu jsem se ještě asi sedm let věnoval matematice a pak jsem nastoupil do olomouckého kněžského semináře, kde se třetím rokem připravuji na kněžství. Mezi mé koníčky kromě křesťanství a matematiky patří sport, hlavně cyklistika.
Těším se na to, že se na kurzu pro vedoucí ministrantů vzájemně obohatíme a povzbudíme při společné práci pro našeho Pána.
Werl2Werl1

Comments are closed.