Prožili jsme 2. víkend kurzu vedoucích ministrantů

Kurz vedoucích ministrantů pokračoval i druhým víkendem a to od 11. do 12. listopadu 2016. Mladí vedoucí se sjeli z celé diecéze aby společně prožili čas a nabrali zkušenosti. Hlavní téma víkendu bylo vedení skupiny.

Pod vedením zkušeného pedagoga otce Jaroslava Trávníčka SDB jsme zamýšleli co skupina ministrantů potřebuje a jak ji co nejlépe vést správným směrem. Dozvěděli jsme se jaké jsou základní fyziologické potřeby každého z nás, které je třeba naplnit pokud chceme plnit vyšší duševní a duchovní potřeby. Zjednodušeně, že nadpřirozené předpokládá přirozené. Po poledním hrabání listí jsme pokračovali v uvažování o skupině a poté jsme se zabývali, jak se správně aktivně účastnit mše svaté, a jak lépe prožívat bohoslužbu slova. Večer jsme společně prožili mši svatou, při které jsme si mohli lépe uvědomit a ztvárnit nedělní evangelium. Večerní program byl tvořen týmovou aktivitou. Skupinky měly za úkol postavit co nejhezčí stavbu ze špejlí. Až po dokončení stavby jsme se dozvěděli, že si chceme na vlastní kůži prožít nedělní evangelium, a tak jsme si měli tuto stavbu rozbít zbořit, zničit. Připomněli jsme si, že materiální věci nejsou špatné a je dobré na nich pracovat, ale nesmíme zapomínat, že směřujeme k nebi, do kterého si naše notebooky, tablety, ani mobily neodneseme. To co nás drží a svazuje nejsou ty materiální věci samy o sobě, ale náš vztah k nim. Pán nás volá k tomu, abychom měli na prvním místě jenom Jeho, a tak musíme čas od času rozlámat svůj domeček ze špejlí, abychom si připomněli na čem opravdu záleží, a že „trpělivostí zachráníte svou duši.“

V neděli jsme víkend zakončili mší svatou s Rudíkovskou farností, po níž jsme se rozjeli do svých domovů a farností, abychom se mohli opět v únoru potkat na třetím víkendu Kurzu vedoucích ministrantů.

fotogalerie zde

2.vikend

Bookmark the permalink.

Comments are closed.