Proběhl 1. víkend kurzu vedoucích ministrantů

Ve dnech 21. – 23. října proběhl v Rudíkově první ze čtyř víkendů ročního kurzu vedoucích ministrantů. Přijelo celkem 10 mladých vedoucích, aby společně prožili čas, který byl zaměřen na základní předpoklad pro vedení druhých, tedy na sebepoznání a sebepřijetí své vlastní osoby. Program celého víkendu, pod vedením otce Václava a bohoslovců, byl směřován právě k tomu, abychom přijali to, že jsme velmi dobrý Boží obraz a abychom rozpoznávali své silné i slabé stránky a pracovali s nimi. V programu byl kromě přednášek prostor i na diskusi a vzájemné obohacení. Taky jsme si zahráli fotbal a dobře se najedli, což samozřejmě patří k dobrému víkendu.

V rámci jedné aktivity jsme se ptali na otázku: „Proč vlastně ministruješ?“ a velmi mě oslovila odpověď jednoho ministranta, který prohlásil: „Protože můžu!“ Uvědomil jsem si, že tohle je ten správný pohled na věc. Často na všechno nadáváme a ptáme se proč to všechno máme dělat. Proč každou neděli vstávat do kostela, nebo proč se vystavovat posměchu spolužáků, když hájíme správné hodnoty. Ale vždyť je to přece všechno jinak. My jsme Božími dětmi, stačí si to uvědomit a začít se z toho radovat. Proč se máme snažit být dobří? Protože můžeme! Protože víme, že život s Bohem za to stojí.

V programu samozřejmě nechyběla mše svatá, na kterou jsme symbolicky přinesli sami sebe. Předložili jsme Pánu to jací jsme s velikou důvěrou v to, že když se mu odevzdáme, On nám bude pomáhat. Už teď se všichni těšíme na další víkend v Rudíkově, který proběhne 11. – 13. listopadu.

fotogalerie zde1vikend-0011

Bookmark the permalink.

Comments are closed.