Author Archives: admin

Konec?

Letošní Kurz vedoucích ministrantů jsme zakončili víkendem 6. – 8. dubna. Debatovali jsme o tom, jak vést ministrantské schůzky, na co brát ohled a jak se stejné problémy řeší v které farnosti.

Druhý víkend druhého ročníku rozhodně nebyl druhořadý

O víkendu 3. – 5. března proběhl druhý víkend letošního běhu Kurzu vedoucích ministrantů. Tentokrát se konal v luxusním zázemí fary v Kuřimi. Hlavním tématem byla liturgie jako tajemství a vrchol ministrantské služby. Snažili jsme se uchopit neuchopitelné a ozřejmit … Continue reading

2. víkend Kurzu vedoucích ministrantů

Už jen chvilka a začne druhý víkend našeho kurzu vedoucích ministrantů. Začínáme v 19:00 mší svatou v kostele v Kuřimi. Těšíme se na vás!

Diecézní pouť ministrantů na Vranov u Brna

5. května 2018 Více informací zde

Proběhl první víkend Kurzu vedoucích ministrantů

První víkend kurzu vedoucích ministrantů proběhl na faře v Drásově s o. Václavem Knotkem a čtyřmi dalšími bohoslovci z brněnské diecéze.

Kurz vedoucích ministrantů 2017/2018

Další ročník našeho kurzu. Všechny podrobnosti zde.

Proběhl Ministrantský den v Olomouci

V sobotu 6. května Arcibiskupský kněžský seminář hostil tradiční Ministrantský den. Letos opět po třech letech přišla řada na brněnskou diecézi a v Olomouci se sešlo téměř 800 poutníků.

Ministrantský den v Olomouci

V sobotu 6. května se uskuteční tradiční Ministrantský den v olomouckém semináři. Těšíme se na Vás. Více informací ZDE

Dojmy ze 4. víkendu

První ročník jednoletého kurzu vedoucích ministrantů skončil. Nejlepší zhodnocení je od samotných účastníků. Jak se jim to líbilo?

Přihlašujte se na 3. víkend kurzu vedoucích

Nezapomeňte se prosím přihlásit na 3. víkend kurzu vedoucích, který proběhne 3. – 5. února. Přihlašujte se do 1. února na mail ministrant@centrum.cz.

Prožili jsme 2. víkend kurzu vedoucích ministrantů

Kurz vedoucích ministrantů pokračoval i druhým víkendem a to od 11. do 12. listopadu 2016. Mladí vedoucí se sjeli z celé diecéze aby společně prožili čas a nabrali zkušenosti. Hlavní téma víkendu bylo vedení skupiny.

Proběhl 1. víkend kurzu vedoucích ministrantů

Ve dnech 21. – 23. října proběhl v Rudíkově první ze čtyř víkendů ročního kurzu vedoucích ministrantů. Přijelo celkem 10 mladých vedoucích, aby společně prožili čas, který byl zaměřen na základní předpoklad pro vedení druhých, tedy na sebepoznání a sebepřijetí své … Continue reading