Tým 2019/2020


o. Juris, farář

Vlastním jménem jsem Jiří Jeniš a pocházím z malého městečka Újezd u Brna. Vyrostl jsem v obyčejné, ale krásné křesťanské rodině spolu se šesti sourozenci. Než jsem se stal knězem, tak jsem vystudoval architekturu. Ale živé chrámy jsou pro mě důležitější než chrámy kamenné. Mým biřmovacím patronem je Pier Giorgio Frassati, bohatý a vlivný mladík, který následoval Krista (opak Mt 19,16-22).


o. Tomáš, kaplan

Jsem měšťák, narodil jsem se v Brně, ale nejradši mám Olomouc, kde jsem studoval. Pocházím z velké rodiny, bylo nás 7 vlastních dětí (nejstarší brácha Jirka zemřel při autonehodě ve 23 letech), a dále si naši vzali do pěstounské péče dalších 8 dětí. Jsem druhý nejstarší, z vlastních mám ještě čtyři mladší sestry: Danuška, Maruška, Janička, Helenka (dvě jsou vdané, jsem třikrát strýčkem) a pak nejmladší je brácha Kubík.


Dan

Pocházím ze Žatčan, vesnice na jich od Brna (kousek vedle Újezda – jsme s Jurisem sousedi :D). Vyrůstal jsem na úžasném místě, v úžasné rodině, s úžasnými lidmi, v kraji vína, zpěvu a tance – co víc si přát? 🙂 Prošel jsem si Biskupským gymnáziem v Brně a nějakou dobu jsem studoval psychologii na MU. Mým biřmovacím patronem je sv. František z Assisi, protože se uměl usmívat na svět, a on se občas usmál na něj 😉


 Lukáš

Pocházím z malé vesničky Týnec která se nachází na jihu naší země, kousek od města Břeclavi. Mám 3 sourozence, starší sestru Markétu a mladší bráchy – dvojčata Jendu a Pavla. Na první stupeň ZŠ jsem chodil v Týnci. Na druhý stupeň jsem dojížděl do vedlejší vesnice – Moravské Nové Vsi. Střední odborné učiliště jsem navštěvoval v Hodoníně. Jezdím na kole, poslouchám hudbu, rád zajdu s přáteli do kina.

 


Hanka

Moje jméno je Hanka (nebo taky Hanča, Hanička). Pocházím z Velkých Pavlovic, což je město vína a meruněk na jižní Moravě. Mám 2 starší sestry a jsem pětkrát tetou. Mám ráda hudbu – hraju na klávesy a varhany a ráda zpívám. Další mou oblíbenou činností, které se teď bohužel moc nevěnuju, je barmanství a folklor.


 Maruška

Narodila jsem se do kraje tepla a vína – na jižní Moravu, konkrétně do Břeclavi. V Břeclavi jsem taky navštěvovala po osm let místní gympl. Tam jsem i v květnu odmaturovala a od září se vydala vstříc novému životnímu dobrodružství – sem, na Mamre. Ráda hraju na kytaru a cestuju. Nejdál jsem zatím byla v Portugalsku, ale ráda bych se spíše podívala někam na sever, třeba na Aljašku nebo Island.

Comments are closed.