Kurz Tajemství partnerských vztahů

Formační kurz přednášek s workshopy je určen pro mladé ve věku od 18 do 35 let (pro zadané i nezadané). Kurz vede k uvědomění si důležitosti sebepoznání a vzájem­ného poznávání se před chozením a v období chození, životních hodnot a cílů, rozdílnosti mužské a ženské identity a vlivu původní rodiny na osobnost a na vztah. Šest setkání proběhne v pondělí, úterý nebo ve středu (v den největšího zájmu), a to od 7./8./9. října 2019 vždy od 18 do 20 hodin. Přihláška zde. Místo setkávání bude v centru Brna. Kurz je zdarma. Continue reading

Diecézní pouť rodin 2019

Ve Žďáře nad Sázavou se v sobotu 31. 8. 2016 uskuteční Diecézní pouť rodin, konaná v roce 30. výročí svatořečení Anežky České a nese motto: „Rozdávat pokoj a naději“. Continue reading

GOODWAYS

Hledáš dobrodružství a epické zážitky, chceš zažít jednoduše něco nového a k tomu všemu jsi křesťansky založen? Pak jsi na tom správném místě! Jestli máš kolem sebe člověka, se kterým chceš zažít něco výjimečného, co opravdu nezažiješ každý den, a máte odvahu jít do pořádné výzvy, tak v tom případě jsi to našel. Právě tady totiž tento váš výstup z komfortní zóny a prožití neuvěřitelných zážitků začíná!

http://goodways.cz/

https://www.facebook.com/goodwayscz/

Goodways je cestování, plnění náročných úkolů, které vás nejen jako křesťana, ale jako člověka dost prověří, získání kopy nových zážitků a to všechno v České republice. Mnoho lidí na této cestě objeví neuvěřitelná místa svého já a získá spoustu nových zkušeností do života.

→ Těšíme se na tebe na startu

CELOSTÁTNÍ SETKÁNÍ ANIMÁTORŮ 2019

Máme tu pro vás další úžasnou akci na léto!

Chystá se Celostátní setkání animátorů v Chotěboři (dále jen CSA).
Možná si říkáte, co to vůbec je, proč jet nebo zvát někoho dalšího?

O co jde?

Jedná se o akci určenou mládeži ve věku 16 – 24 let
Pro mladé, kteří slouží (nebo chtějí sloužit) druhým ve společnosti, ve farnostech, společenstvích, řeholích….scholách, táborech, celoročních kroužcích atd.

Co mi to dá?

Pro účastníky je připraven téměř týden nabitý aktivitami, workshopy, přednáškami a jinými věcmi.
Každý si vybere dva druhy „laboratoří“ z 8 témat (ve středu a ve čtvrtek bude navštěvovat jednu laboratoř, v pátek a sobotu druhou):

  • společenství
  • média
  • grafika & vizuál
  • modlitba
  • evangelizace
  • hudba
  • selfmanagement
  • komunikace

Nejde o masovou akci, CSA nabízí prostor zaměřit se na vybraná témata více do hloubky, prodiskutovat je s druhými, více si je osahat, vyzkoušet.

Možná okolo sebe máte mladé, kteří vyrábí plakátky na farní akce, pomáhají se správou webových stránek, vedou scholu, pomáhají na táborech a dalších farních akcích. Prosím, nebojte se jim účast na CSA nabídnout. Není nutné mít absolvovaný Animátorský kurz.

Kdy, kde, za kolik?

13. – 18. 8. 2019, Chotěboř
Cena do 30. 6. 2019        1.700 Kč
Od 1. 7. do 31. 7.             1.900 Kč

Ceny jsou dotované. Skutečné náklady na účastníka jsou 3.000 Kč (ubytování, strava, režijní náklady).
Pokud by pro někoho bylo zaplacení poplatku za účast na CSA překážkou, neváhejte nás kontaktovat a nejdeme řešení!

Podrobnější informace na: https://csa2019.signaly.cz/
Kontaktní osoba za Diecézní centrum mládeže v Brně (platby, potvrzení apod.): Veronika Nováková; novakova@biskupstvi.cz, tel. 533 033 259

Témata přednášek a hosté podrobně: Continue reading

Mezinárodní fórum mladých ve Vatikánu

Ve dnech 18.-22. června se ve Vatikáně uskutečnilo Mezinárodní fórum mladých. Setkali se na něm angažovaní mladí lidé z celého světa, mezi nimi nechyběli ani Češi.

Sešlo se přibližně 300 mladých delegátů ze 109 zemí světa, z toho dva Češi: Ondřej Elbel a Marie Jenišová. Jak se tam dostali a o čem setkání bylo? Mezinárodní fórum mladých navazovalo vlastně na synodu o mladých, která se uskutečnila minulý rok. „Mladí lidé v akci v synodní církvi,” tak znělo jedno z témat fóra pro mladé.

Cílem synody je totiž její aplikace v praxi a představitele církve v čele s papežem po roce zajímalo, nakolik se jí daří či nedaří v jednotlivých zemích světa. A tak byli do Vatikánu pozváni představitelé různých zemí ve věku 18 – 29 let, aby se podělili o to, jak pokračuje takzvaná aplikační fáze synody v místních komunitách církve.

Více o průběhu fóra, jeho programu, závěrečném dokumentu synody, apoštolské exhortaci papeže Františka Christus Vivit a o setkání s papežem Františkem nám prozradí jeden z účastníků, Ondřej Elbel.

Delegáti na společné fotografii (zdroj: https://www.flickr.com/photos/laityfamilylife/)

Continue reading

MEDIÁLNÍ ŠKOLA 2019-2020

Stravování na festivalu KEFASFEST

Letošní stravování je opravdu vymazlená záležitost! Nejenže pro vás máme už tradičně pizzu, kterou si navíc mohou účastníci zkusit udělat sami, klobásky, hermelíny, maso, kávičku v kavárně a spoustu dalších pochoutek, ale letos do našich skvostných řad jídelníčku přibudou i na místě dělané palačinky! Takže, jestliže jsi jedlík jak má být, ale hudba tě příliš nebere, tak se za námi stav i tak, protože takové dobroty ani na žádném foodfestu nenajdeš.

Kefasfest 2019 – VIII. Ochutnávka

Michal Horák je písničkář, který píše písničky o věcech, co ho baví, hraje na kytaru, klavír, foukačku anebo třeba na heligonku.Už od malička tíhl k hudbě. Za největší zlom v mém hudebním životě považuji moment, kdy „objevil“ Beatles. Od čtrnácti let hrál jako předskokan spoustě známým interpretům, např: Tomáši Klusovi, Chinaski, anebo Pokáčovi na turné. Díky vydavatelství Supraphon vydává Michal své první album.

Kefasfest 2019 – VII. ochutnávka

Pavel Helan s hudbou začínal jako kytarista v jazzbandu The Young Pekáč Mojmíra Bártka Je absolventem kytarové školy Oty Pinknera. Zvítězil v pořadu Do-re-mi, působil jako učitel hudební výchovy v New Yorku, doprovázel bretaňského zpěváka Yvese Guelou, byl členem revivalu U2/stay. Continue reading

Kefasfest 2019 – VI. ochutnávka

Dominika Gurbaľová je worshipová a gospelová zpěvačka z Košic, která si rychle získala srdce mnoha lidí po celém Slovensku svou minimalistickou tvorbou, osobními a biblickými texty a silným, podmanivým hlasem. Má za sebou mimořádně plodnou tvorbu, bohatou spolupráci s dalšími umělci a množství vedlejších projektů.

Kefasfest FAQ – praktické rady

Přinášíme vám nejčastější otázky a odpovědi na ně.

Můžu někde na festivalu přespat? Ano, je to možné ve stanovém městečku. Vezmi si s sebou vlastní stan, spacák a karimatku.

Bude možné se někde vykoupat? Ve stanovém městečku je k dispozici sprcha a toaleta. V areálu jsou také mobilní toalety.

Jak je to na festivalu s jídlem? V areálu je náš kiosek s občerstvením. V nabídce budou klobásy a maso z grilu, grilovaný hermelín, hranolky a další… Ke snídani bude možnost si koupit nějakou buchtu. A čepovat budeme kofolu, birell, malinovku a citronádu. Zároveň výtěžek z našeho kiosku putuje na přímou práci s mládeží a na podporu festivalu kefasfest. Navíc bude možné si vyrobit vlastní pizzu v naší pizzerii.

Mohu přijet jen na jeden den? A co lístky? Je možné je koupit na místě?
Lístky budou k zakoupení na infopointu před klášterem Rosa coeli.

Jak se dá do Dolních Kounic přijet? Z konečné tramvaje 2 v Modřicích odjíždějí autobusy linky 512. Dále je možné z Brna hlavního nádraží jet vlakem ve směru Bohutice/Ivančice a v Moravských Bránicích přestoupit na autobus 154. Oběma způsoby trvá cesta stejně dlouho.Pro cestu z Brna potřebujete jízdenku na 5 zón v ceně 42 Kč. Majitelům předplatní jízdenky pro zóny 100 a 101 stačí pouze jízdenka na 3 zóny za 27 Kč.

Je festival nějak věkově omezen? Ne, festival se snaží nabízet program i pro celé rodiny, měli by si zde vybrat i tvoji rodiče a mladší sourozenci.

Je možné přijet autem? Ano, ale v areálu kláštera není možné parkovat. Prosím využijte parkoviště na náměstí a nebo na Mlýnském náměstí (odkaz na mapy)

Pokud vás bude cokoliv zajímat využijte kontakty zde.: http://www.kefasfest.cz/kontakty

Za organizátory prosíme seznamte se se pravidly festivalu zde.:
http://kefasfest.cz/pravidla

Kefasfest 2019 – V. ochutnávka

GOOD WORK je pop-gospelová kapela, která se nebojí kombinovat hudební styly a folklor s moderním zvukem. “Boří mýty a zažité představy o škatulkování hudby…Koncerty v podání této skupiny jsou strhujícím zážitkem a doslova i pastvou pro oči. Do rytmu dokážou rozhýbat nejen mladé posluchače, ale i ty starší, kteří si rádi zavzpomínají na svá mladá léta.”