Vánoční přání 2018

Milí mladí přátelé, přejeme vám za celé Diecézní centrum mládeže v Brně, Diecézní centrum života mládeže MAMRE v Osové Bítýšce a Sdružení Petrov radostné prožití Vánočních svátků a požehnaný rok 2019!
Děkujeme Vám za projevenou přízeň v roce 2018 a těšíme se na setkávání a spolupráci v novém roce.

Důležité informace k plesu…

Pár praktických informací o tom, jak se dostanete na ples, o parkování, možnosti přespání po plese apod… Continue reading

Setkání mládeže rosického děkanátu


Více informací najdete na facebooku.
Přihlašování na akci zde.

Představujeme přednášející na Fóru mládeže III.

Můžete se těšit i na sestru Vilmu Venkrbcovou z Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Bude povídat na téma Povolání ke svatosti. Jistě se dotkne i toho, jak ona sama hledala své povolání k řeholnímu životu. Tak se máte na co těšit..

Představujeme přednášející na Fóru mládeže II.

Pozvání přednášet na Fóru mládeže přijal také o. biskup Pavel Konzbul. Titulární biskup litomyšlský a pomocný biskup brněnský. Říká o sobě: Mám rád dobrý humor, jsem katolický biskup a jsem přesvědčen, že „víra by měla obsahovat méně teorie a více dobrodružství.“ (G.K. Chesterton). Je autorem několika knih, převážně svých kázání, nebo zaměřených na víru dospívajících. Byl několik let spirituálem Biskupského gymnázia v Brně. Mimo jiné je milovníkem humoru, především židovských anekdot.
Můžete ho sledovat na jeho facebookovém profilu, kde pravidelně zveřejňuje zamyšlení a střípky ze svého života biskupa.

Představujeme přednášející na Fóru mládeže I.

Jedním z přednášejících na fóru mládeže bude v letošním roce o. Marek Dunda. Je farářem ve Vranově nad Dyjí a moderátor FATYMu (farní tým – zkratka), pověřen péčí o pastoraci povolání v brněnské diecézi. V rámci týmové spolupráce se kromě jiného věnuje tiskovému apoštolátu (časopis Milujte se!), organizování Společenství čistých srdcí a hledání nových cest k evangelizaci.

Uvažuješ o duchovním povolání?

Setkání s názvem Sqělba je určeno mladým lidem, kteří uvažují o duchovním povolání. V tomto školním roce proběhne 2x, a to v sobotu 24. 11. 2018 a 18. 5. 2019 v Duchovním centru na Vranově u Brna vždy od 10 do cca 16 hodin. V programu je adorace, diskuse s řeholníky na určitá témata (konkrétně viz plakátek), minipouť – krátká pouť s modlitbou za nalezení svého povolání, mše svatá a na závěr společné neformální setkání. Prosíme účastníky, aby si s sebou vzali přezůvky a 50 Kč. Continue reading

Klíč k vydařenému manželství – kurz zdarma

Pozvání Pastoračního střediska Biskupství brněnského.

Zaujal tě příběh Chiary a Enrica Petrillových a jejich cesta k manželství? Chtěl by ses dozvědět více o tom, co je pro dobré chození nezbytné? Jak poznávat, zda osoba, se kterou chodíš, je pro Tebe ta pravá? Continue reading

Diecézní fórum mládeže – 9. – 11. listopadu 2018

Diecézní fórum mládeže je setkání mladých lidí, kterým není lhostejné, co se v naší diecézi a v našich farnostech děje. Téma fóra je podle biskupské synody: „Mladí lidé, víra a rozlišování povolání“. Krátké přednášky předestřou podněty k diskuzi na téma: povolání k životu, povolání ke svatosti, osobní povolání a jeho rozlišování. Continue reading

V Římě začala Synoda o mládeži

Dne 3.10. začala v Římě Synoda o mládeži mší svatou s papežem Františkem na Svatopetrském náměstí a bude pokračovat až do 28. 10. 2018. Homilie Svatého otce z úvodní mše svaté zde.

Synoda o mládeži – je shromáždění biskupů celého světa, které svolává papež, aby společně diskutovali a hledali odpovědi na otázky, po kterých se ptají dnešní mladí lidé. Continue reading

Kurz vedoucích ministrantů 2018-2019

Čtyři navazující víkendy na faře v Kuřimi určeny pro ty, kteří vedou ministranty ve farnostech (nebo se na tuto službu připravují). Prosíme, oslovte ministranty ze svých farností.
Všechny informace a přihlašování zde: http://brno.signaly.cz/ministranti/?page_id=4863 Continue reading

Osobní rozvoj v oblasti vztahů – nabídka bezplatných kurzů

Kurz Tajemství partnerských vztahů (pro mladé od 18 let) napomůže k sebepoznání, poznání životních hodnot a cílů, rozdílnosti mužské a ženské identity, vlivu původní rodiny. Kurz proběhne ve farním sále na Petrově od pondělí 24. 9., nebo od úterka 25. 9. 2018. Účast na kurzu je bezplatná.

Vitamíny pro dobré man­želství je osm sobotních setkání pro mladé lidi ve věku 18 – 35 let inspirované biblickým příběhem Tobiáše a Sáry. Tematicky jsou zaměřena na otázky spojené s připraveností na manželství. Kurz probíhá od listopadu (první setkání 3.11.) do prosince 2018 v Brně na Petrově, v čase od 17.30 do 19.30 hodin. Účast je bezplatná. Je možné se přihlásit do 31. října 2018.